من خلاق

پنج‌شنبه 2 دی‌ماه سال 1389 ساعت 09:43 ق.ظ

آخ که چه حس خوبیه وقتی می فهمی یه خصوصیتی که داشتی و فکر میکردی خیلی بده بر عکس خیلی هم خوب بوده و ناشی از استعدادهای ویژه ات بوده. 

خوب من آدم خیلی منظمی نبوده و نیستم البته نظم فکری دارم و واسه کارهام برنامه ریزی میکنم ولی اطرافم رو بهم میریزم و نمی تونم هر لحظه خودم رو موظف بدونم که هروسیله ای رو که بر میدارم سرجاش بذارم وهمیشه دور وبرم مرتب باشه. 

اما از اونجایی که بی نظمی از دید همه یه ویژگی خوبی نیست بارها بعد از مرتب کردن خونه (مثل دیشب) تصمیم گرفتم که دیگه  هرچیزی رو که بر میدارم سرجاش بذارم و منظم باشم که....  

که دقیقا دقایقی پیش  تو تلویزیون صحبتهای  خانمی رو گوش میکردم که کارشناس خلاقیت بود و میگفت از ویژگی های انسانهای خلاق و با استعداد بی نظم بودنشونه.  

یه مقدار تو اینترنت سرچ کردم دیدم آره تقریبا همه جا  از این بی نظمی یاد کردند و گفتند از خصوصیات افراد بسیار خلاق این است که: «خواهان قبول پیچیدگی و  بی نظمی در دریافتهای خود هستند بدون آنکه نگران آشفتگی ناشی از این امر باشند. این بدان معنی نیست که آنان فی نفسه بی نظمی را دوست دارند بلکه پرمایگی موجود در بی نظمی را به کم مایگی نظم ترجیح می دهند» 

 خلاصه که ای انسانهای منظم که بر ما بی نظم ها خرده میگیرید بدانید و آگاه باشید که ما بسیار با استعداد و خلاق بوده و پر مایگی بی نظمی را بسی بر  کم مایگی نظم  ترجیح می دهیم..

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo