جدایی

دوشنبه 27 دی‌ماه سال 1389 ساعت 10:38 ق.ظ

در به در دنبال گزارش نامه نسبتا محرمانه سازمان ملی جوانان میگردم که  آمار دقیقی داشت درخصوص ازدواج و طلاق . پیدایش نمی کنم میروم سراغ یاران همیشه باوفایم لب تاب و اینترنت. 

آمارها کمی ضد ونقیض است، اما  تمامشان همانطور که تماممان می دانیم حاکی از پیروزی ثبت  طلاق بر ازدواج است. که البته بعید نیست تا چند وقت دیگر در اثر تدبیر مسئولین (تشویق برای انجام و ثبت ازدواج های دوم و سوم و چهارم و.....) آمار این دو واقعه برابر شوند. 

 اینکه دو نفر بعد از ماهها و سالها به این نتیجه برسند که نمی توانند به طور مشترک زندگی کنند امری طبیعی است. فرض را بر این میگیریم که بالاخره آنقدر سعی و تلاش کردند و دیده اند که نمی شود که نمی شود اما جدایی هایی که بعد از دو هفته از انجام عقد، صورت میگیرد چه؟ 

اگر  علت اصلی طلاق های زیر شش ماه (طلاق های زود هنگام)، عدم شناخت کافی طرفین قبل از ازدواج باشه، چه راه حلی رو پیشنهاد می کنید واسه بالابردن این شناخت؟ با توجه به بافت فرهنگی خانواده های ایرانی که اغلب مذهبیند و  تو روابط دختر و پسر حساس.... 

 

بعدا نوشت: پست بعدی مجموعه نظرات شماست در این خصوص. ضمنا هرچی بنویسید زیاد نیست و بهتر میتونم نظراتتون رو دسته بندی کنم. پس راحت باشید...

del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo